4 בעיות נעילה נפוצות וכיצד לתקן אותן

הכותב הוא מנעולן מוסמך ומקצועי, בעל וותק של מעל 10 שנות ניסיון בתחום. ניתן להתייעץ בכל עת ע״י חיוג או דרך עמוד צור קשר.

תוכן עניינים

למה לקרוא כשאפשר להאזין?

בפוסט אינפורמטיבי זה בבלוג, אנו דנים ב-4 בעיות נעילה נפוצות שבעלי בתים ושוכרים עלולים להיתקל בהן, ומספקים פתרונות מעשיים לתיקון אותן. ממפתחות שבורים ועד ברגים תקועים, הטיפים שלנו יעזרו לך לשמור על האבטחה והפונקציונליות של המנעולים שלך.

1. מפתח תקוע: מה הפתרון?

אם אי פעם חווית מצב של. מפתח תקוע בעת ניסיון לפתוח מנעול, אתה יודע כמה זה יכול להיות מתסכל. מפתח תקוע היא בעיית מנעול נפוצה שיכולה לקרות ממגוון סיבות. החדשות הטובות הן שיש כמה פתרונות לתיקון בעיה זו.

ראשית, אתה יכול לנסות להשתמש בחומר שימון כדי לשחרר כל לכלוך או פסולת שעלולים לגרום למפתח להיתקע. כל שעליך לעשות הוא למרוח כמות קטנה של שמן או חומר סיכה על בסיס סיליקון על המפתח ולהכניס אותו למנעול. סובב את המפתח קדימה ואחורה כמה פעמים כדי לפזר את חומר הסיכה בתוך צילינדר המנעול.

פתרון אפשרי נוסף הוא לנסות לנענע את המפתח תוך כדי סיבובו. לפעמים מפתח תקוע יכול להיגרם ממנגנון נעילה לא מיושר, ותנועת המפתח יכולה לעזור ליישר מחדש את החלקים. אתה יכול גם לנסות להקיש בעדינות על המפתח עם פטיש קטן כדי לעזור לשחרר כל פסולת.

אם הפתרונות הנ"ל לא עובדים, אז אולי הגיע הזמן לקרוא למנעולן מקצועי, למשל מנעולן בתל אביב. מנעולן יכול לסייע באבחון הבעיה ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך להחליף את המנעול אם הוא פגום או בלוי מדי.

1. תמונה המראה אדם מוציא בזהירות מפתח תקוע ממנעול דלת באמצעות פלייר.
1. תמונה המראה אדם מוציא בזהירות מפתח תקוע ממנעול דלת באמצעות פלייר.

2. 'מנעולים רופפים: מתכון לאסון'

מנעול רופף הוא מתכון לאסון. מנעול שמתנדנד או מרגיש משוחרר הוא סימן שמשהו לא תקין, וחשוב לטפל בנושא בהקדם האפשרי. ישנן מספר סיבות מדוע מנעול עלול להתרופף, כולל בלאי, התקנה לא נכונה או נזק במנגנון הנעילה.

פתרון פוטנציאלי אחד למנעול רופף הוא להדק את כל הפרזול או הברגים הרופפים שמחזיקים את המנעול במקומו. ניתן לעשות זאת באמצעות מברג או מפתח ברגים, בהתאם לסוג המנעול. חשוב להקפיד לא להדק יתר על המידה את הברגים, שכן הדבר עלול לגרום נזק למנגנון הנעילה.

אם המנעול עדיין רופף לאחר הידוק הברגים, ייתכן שהגיע הזמן להחלפת מנעול לחלוטין. מנעולן מקצועי יכול לעזור לכם לבחור מנעול חדש המתאים לצרכים שלכם ולהחליף מנעול כראוי.

3. תמונת תקריב של בריח תקוע במנעול, עם חיצים המציינים את כיוון מריחת חומר סיכה.
3. תמונת תקריב של בריח תקוע במנעול, מייצג מצב בו אולי נצטרך להחליף מנעול.

4. מכירים את הסימנים של מנעול בלוי?

עם הזמן, מנעולים יכולים להישחק ולהיות פחות יעילים בשמירה על אבטחת הנכס שלך. חשוב להכיר את הסימנים של מנעול בלוי כדי שתוכל לפעול לפני שהוא יתקלקל לחלוטין. אחד הסימנים הנפוצים למנעול בלוי הוא קושי לסובב את המפתח. אם אתם מוצאים את עצמכם נאבקים לסובב את המפתח או נאלצים לנענע אותו כדי להפעיל את המנעול, סביר להניח שהמנעול מתחיל להתבלות.

סימן נוסף למנעול בלוי הוא אם המנעול מרגיש רופף או מתנודד. זה יכול להיגרם מבלאי לאורך זמן, או שזה יכול להיות סימן לכך שהמנעול לא הותקן כראוי מלכתחילה. אם אתה שם לב שהמנעול שלך רופף או מתנודד, חשוב לטפל בבעיה בהקדם האפשרי כדי למנוע ממנו להפוך לסיכון ביטחוני.

מנעול שמשמיע קולות יוצאי דופן בעת סיבוב המפתח, כגון רעשי שחיקה או חריקה, יכול להיות גם סימן למנעול בלוי. צלילים אלו עשויים להעיד על כך שמנגנון הנעילה פגום או שחוק, וחשוב ליצור קשר עם מנעולן מקצועי שיבדוק האם יש צורך בתיקון או החלפה של המנעול.

סימן נוסף למנעול שחוק הוא אם המפתח עצמו מתחיל להראות סימני בלאי, כגון התכופפות או שחיקה. זה יכול לקרות אם אתה משתמש באותו מפתח במשך תקופה ארוכה, וזה סימן שאולי גם המנעול מתחיל להתבלות.

בעיות נעילה נפוצות וכיצד לתקן אותן:

בעיהפתרוןעלותזמן נלקח
מפתח לא פותחנקו את המפתח עם מטלית רכה ושמן, או החליפו.₪015 דקות
מנעול נתקעיש לשמן את המנעול בשמן קל ולהשתמש בכלי כדי להזיז את מנגנון הבריח באופן ידני.₪015 דקות
מפתח שבורהסר את החלק השבור בעזרת פינצטה והחלף את המפתח. אם לא ניתן, החליפו את המנעול.החל מ ₪25020 דקות
מפתח אבודבקש ממנעולן להחליף מפתח או מנעול.החל מ ₪5020 דקות

לסיכום, מודעות לבעיות הנעילה הנפוצות הללו ולפתרונות  שלהן יכולה לחסוך לך זמן, כסף ומתח. תחזוקה שוטפת ותשומת לב מהירה לבעיות יבטיחו שהמנעולים שלך יישארו מאובטחים ופונקציונליים לאורך שנים. התייעץ תמיד עם מנעולן מקצועי אם אינך בטוח כיצד לתקן בעיית מנעול או אם הבעיה נמשכת.

Facebook
Twitter
LinkedIn

רוצים להתייעץ?

חייגו אלינו בכל שעה